Stavíte dům? Nebo renovujete zahradu a přemýšlíte, jaký zvolit kvalitní plot? Vybrat správný typ plotu záleží především na tom, za jakým účelem si ho pořizujete. Chcete aby na vás nebylo vidět, když se opalujete, nebo vaši sousedi mají zlé psy, kteří k vám běhají a straší vaše malé děti? Pojďme se tedy podívat na to, jaký zvolit kvalitní plot:

1) živý plot – je přirozenou obranou vašeho pozemku a vaší zahrady. Splývá z přírodou a je jen na vás, jaký typ stromu si pro jeho vytvoření vyberete. Jsou ta ale i nevýhody, při realizaci živého plotu je nutné počítat s tím, že než se z malých sazenic stanou přirozené zátarasy, může to trvat i několik let

2) Kamenný plot – má cenu se dřít s plotem, nebo ho svěříte do rukou odborníků? vážícím několik tun? Mnoho stavebních firem v současné době nabízí výstavbu kamenných plotů složených ze speciálních ocelových dílců, do kterých jsou vyskládány kameny. Takový plot skvěle splývá s okolím a přehnaně na sebe neupozorňuje. Dejte si ale pozor, ocelové části mohou snadno rezivět.

(Visited 151 times, 1 visits today)